פטוזיס Ptosis

פטוזיס Ptosis (צניחת עפעפיים) הינו מצב רפואי בו שולי העפעף העליון מכסים חלק מהאישון, מה שפוגע בשדה הראייה וגורם לשימוש יתר בשרירי המצח, לצורך פתיחת העיניים. אצל מבוגרים, התופעה לרוב נגרמת מניתוק שריר הלבטור/מולר מנקודת האחיזה הטבעית שלו. הסיבות לפטוזיס יכולות להיות מולדות או נרכשות וביכולתן להעיד על מחלות סיסטמיות אחרות. לכן, יש צורך בקיום הערכה ובדיקה יסודית טרם הניתוח ע"י רופא עיניים מומחה לאוקולופלסטיקה. ד"ר ליאת אטס-פוקס מובילה בתחום זה בארץ בזכות ניסיון רב של אבחון וטיפול בכל סוגי הפטוזיס, כולל פטוזיס ילדים.

ניתן להגיע למרפאה במכבים לייעוץ ובדיקת עיניים מקיפה, בה נאבחן את סוג הפטוזיס ונגבש שיטת ניתוח מותאמת. בבדיקה מטפטפים טיפות לטשטוש הראייה, לכן חשוב להגיע עם אדם מלווה.

אתמול נותחתי בידי הזהב של ד"ר אטס-פוקס, ניתוח עפעפיים עליונים שהיו נפולים נפולים. אני בלי כדורים נגד כאבים כי אין כאבים, אין שטפי דם ואין נפיחות, מרוצה עד הגג כבר עכשיו.

לפני ואחרי:
הרמת גבות

מידע על פטוזיס מבוגרים

סוג טיפול

קיצור וחיבור מחדש של השרירים האחראים על הרמת העפעף

משך הניתוח

עד שעה וחצי

הרדמה

מקומית / טשטוש / כללית

מהלך הניתוח והתאוששות

לצורך הרמת העפעף לגובה ומנח תקין, מבוצעת הפרדה של הרקמות, זיהוי והפרדה של שריר הלבטור/מולר, קיצורו ותפירתו מחדש לטרסוס (השלד של העפעף). כאשר מקור הפטוזיס מולד עם שריר שאינו תקין, ישנן גישות ניתוח נוספות כגון יצירת מתלה בין הגבה לעפעף העליון (Frontalis Suspension).

תקופת החלמה

המטופל משתחרר הביתה כעבור כמה שעות ולמשך יומיים נדרש להשאיר ראש מורם ולהניח קומפרסים קרים מידי שעה. עד הסרת התפרים כשבוע לאחר הניתוח, יש להמשיך עם מריחת המשחה על בסיס יומי, ללא פעילות גופנית או שפשוף אזור העיניים.

**חשוב לציין שעבור כל מטופל/ת אופן ביצוע הניתוח מותאם אישית ועשוי להיות שונה מהמידע שמוצג כאן למעלה.

ניתוחים באזור העיניים והפנים דורשים יד מקצועית, לצד עין אסתטית. לאחר ניסיון של שנים בתחום האוקולופלסטיקה, ד"ר ליאת אטס-פוקס מציעה במרפאתה הפרטית מעטפת הוליסטית למגוון הליכים כירורגיים וקוסמטיים.

אנחנו כאן לתת מענה

טיפולים נוספים שעשויים לעניין אותך