טיפול באנטרופיון

אנטורפיון הינו מונח רפואי המתאר מצב בו קו הריסים העליון או התחתון מתהפך פנימה אל תוך העין כתוצאה מרפיון ההשרירים ורקמות העור באזור, או מפגיעה חיצונית. ישנה חשיבות גבוהה באבחון וטיפול מוקדם באנטרופיון משום שכיוון הצמיחה ההפוך של הריסים גורם לחיכוך ושפשוף של הקרנית ועלול להוביל לדלקות וזיהומים עד לכדי סכנת אובדן ראיה.

כדי לתקן את האנטרופיון יש צורך בהליך כירורגי משחזר אשר ישיב את קו הריסים למקומו באופן אסתטי ומבלי לפגוע בתפקוד התקין של הרקמה. לפני הטיפול באנטרופיון מומלץ לפנות למומחה ברפואת עיניים ואוקולופלסטיקה כדי לאבחן את היקף הפגיעה באזור ולגבש את גישת הניתוח הנכונה.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נומץ.לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.

לפני ואחרי:
טיפול באנטרופיון

מידע על טיפול באנטרופיון

סוג טיפול

הסרת עור עודף בעפעפיים עליונים ולעיתים הסרת בלט שומן ליצירת מראה מורם וטבעי

משך הניתוח

עד שעה

הרדמה

מקומית / טשטוש / כללית

מהלך הניתוח והתאוששות

טרם הניתוח מתבצע סימון מוקפד ומדויק באזור העפעפיים על פי מיקומי הסרת העור. לאחר הרדמת האזור נעשה חיתוך ותפירה, מריחת משחה אנטיביוטית והנחת קומפרס קר לכשעתיים.

תקופת החלמה

המטופל משתחרר הביתה כעבור כמה שעות ולמשך יומיים נדרש להשאיר ראש מורם ולהניח קומפרסים קרים מידי שעה. עד הסרת התפרים כשבוע וחצי לאחר הניתוח יש להמשיך עם מריחת המשחה על בסיס יומי, ללא פעילות גופנית ושפשוף אזור העיניים.

**חשוב לציין שעבור כל מטופל/ת אופן ביצוע הניתוח מותאם אישית ועשוי להיות שונה מהמידע שמוצג כאן למעלה.

ד"ר ליאת אטס-פוקס היא רופאת עיניים מומחית באוקולופלסטיקה ואסתטיקה רפואית, אשר מציעה במרפאתה מעטפת מלאה עבור מגוון טיפולים כירוגיים ולא-כירורגיים לאחר אבחון מקיף, כולל ייעוץ וליווי אישי של צוות מקצועי וציוד מתקדם.

אנחנו כאן לתת מענה

טיפולים נוספים שעלולים לעניין אותך