טיפול בכלזיון (שעורה כלואה)

כלזיון – שעורה כלואה: מה זה ואיך מטפלים?

לאורך העפעף העליון והתחתון יש לנו מספר בלוטות שומן. כלזיון זה מלאות/נגע לא מדבק בו הבלוטה נחסמת מסיבות מגוונות והשומן מצטבר בה. כתוצאה נוצר גוש דלקתי שבד"כ רגיש למגע וגורם לאדמומיות ונפיחות העפעף. לעיתים הרגישות והאודם נעלמים עם הזמן ונשארת נפיחות שמתגבשת כגוש. כמו שיש מספר בלוטות, יכולים ליהיות מספר מוקדים.

הטיפול בשלב ראשון כולל קומפרסים חמים על העפעף במטרה להמיס את פקק השומן החוסם את הבלוטה. ניתן למרוח משחה אנטיביוטית אם או בלי סטרואידים. אם הגוש אינו נעלם לאחר תקופה של טיפול שמרני, ניתן להתקדם עם הסרה כירורגית.

גורמי סיכון לכלזיון כוללים דלקת כרונית של העפעפיים (בלפריטס) ושינויים הורמונלים כגון גיל התבגרות והריון, אך ההפרעה היא לרוב אסתטית בלבד.

במרפאה של ד"ר ליאת אטס-פוקס אנו נאבחן את הגורם לכלזיון ובמידת הצורך נבצע הליך הסרה כירורגי קצר ללא צורך בהפנייה או הכנות מוקדמות, כדי שתוכלו כבר באותו יום לצאת עם תחושת הקלה עצומה.

הגעתי לד"ר ליאת בעקבות המלצה, וכבר בפגישת ייעוץ החלטתי שאני עושה את הניתוח אך ורק אצלה, ולא טעיתי. הבחירה הכי טובה שיכלתי לבחור! ד"ר ליאת מאוד נעימה ומקסימה, והכי חשוב סופר מקצועית.

טיפול בכלזיון

מידע על טיפול בכלזיון (שעורה כלואה)

סוג טיפול

הסרה כירורגית של כלזיון (שעורה כלואה)

משך הניתוח

עד חצי שעה

הרדמה

מקומית / טשטוש

מהלך הניתוח והתאוששות

לאחר זריקה להרדמה מקומית של האזור מתבצע חיתוך זעיר של בלוטת הכלזיון וניקוז החומר שהצטבר בתוכה. במרבית המקרים, אין צורך בתפרים בסיום ניתוח זה, אלא רק חבישת עין זמנית.

תקופת החלמה

המטופל משתחרר הביתה כעבור זמן התאוששות קצר ולמשך יומיים נדרש להניח קומפרסים קרים על העין ולמרוח משחה על אנטיביוטית למשך שבוע.

**חשוב לציין שעבור כל מטופל/ת אופן ביצוע הניתוח מותאם אישית ועשוי להיות שונה מהמידע שמוצג כאן למעלה.

ד"ר ליאת אטס-פוקס היא רופאת עיניים מומחית באוקולופלסטיקה ואסתטיקה רפואית, אשר מציעה במרפאתה מעטפת מלאה עבור מגוון טיפולים כירוגיים ולא-כירורגיים לאחר אבחון מקיף, כולל ייעוץ וליווי אישי של צוות מקצועי וציוד מתקדם.

אנחנו כאן לתת מענה

טיפולים נוספים שעשויים לעניין אותך