ניתוח בדרכי דמעות

סובלים מעיניים דומעות כרוניות או דלקות עיניים חוזרות? ד"ר ליאת אטס-פוקס, מומחית לאוקולופלסטיקה ורפואת העין, מציעה במרפאתה הפרטית ניתוח פשוט לתיקון דרכי דמעות שמקל כבר באותו היום על תסמינים אלו. סיבה נפוצה לשקול ניתוח דרכי דמעות היא כאשר מערכת הניקוז של העין נחסמת, מה שמוביל לדמעות יתר (דמעת), אי נוחות ודלקות עיניים חוזרות.  אם אתם מוצאים את עצמכם מנגבים דמעות ללא הרף או חווים אי נוחות עקב חסימת דרכי דמעות, ניתוח זה יכול לספק את ההקלה הדרושה לכם.

 במהלך ניתוח דרכי דמעות, ד"ר ליאת תפתח בזהירות את מערכת ניקוז הדמעות החסומה או המצומצמת כדי לאפשר לדמעות להתנקז כראוי מהעיניים. הליך זה מבוצע בדרך כלל עם הרדמה מקומית וזמן השבתה מינימלי, מה שמאפשר לך לחזור לפעילות הרגילה שלך זמן קצר לאחר מכן. במהלך ההחלמה, ייתכן שתחוו אי נוחות קלה ונפיחות, אך הצוות שלנו יספק טיפול יסודי לאחר הניתוח כדי להבטיח החלמה מהירה. אנחנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ עם ד"ר ליאת כדי לדון בתוכנית הטיפול האישית שלך עוד היום.

יש משהו בשלווה של ד"ר ליאת, בפשטות שבה היא הסבירה לי את התהליך, בנינוחות שבה תיאמה את ציפיותיי למציאות הרצויה, שיצר אצלי תחושת ביטחון שהגעתי למקום הנכון.

מידע על דרכי דמעות

סוג טיפול

ניתווח מעקף / שחזור דרכי דמעות להקלה על דמעת ודלקות עיניים נשנות

משך הניתוח

עד שעה

הרדמה

מקומית / טשטוש

מהלך הניתוח והתאוששות

בניתוח מייצרים מעקף על ידי חיבור של צינורית משק הדמעות לחלל האף בכדי לעקוף את החסימה בתעלת הדמעות. בשלב הבא מבוצע חור קטן בעצם האף המפרידה בין שק הדמעות לחלל האף. לאחר מכן, המנתחת פותחת את שק הדמעות ותופרת את דפנו אל רירית האף. החתך החיצוני נסגר בעזרת תפרים ולרוב מחלים היטב עם תוצאה אסתטית מצוינת.

תקופת החלמה

המטופל משתחרר הביתה כעבור כמה שעות ולמשך יומיים נדרש להשאיר ראש מורם ולהניח קומפרסים קרים מידי שעה. לאחר הניתוח עלולה להיות נפיחות באיזור העפעפיים, וכן מעט הפרשה דמית מחלל האף (זליגה מועטה בימים הראשונים שלאחר הניתוח).

**חשוב לציין שעבור כל מטופל/ת אופן ביצוע הניתוח מותאם אישית ועשוי להיות שונה מהמידע שמוצג כאן למעלה.

ד"ר ליאת אטס-פוקס היא רופאת עיניים מומחית באוקולופלסטיקה ואסתטיקה רפואית, אשר מציעה במרפאתה מעטפת מלאה עבור מגוון טיפולים כירוגיים ולא-כירורגיים לאחר אבחון מקיף, כולל ייעוץ וליווי אישי של צוות מקצועי וציוד מתקדם.

אנחנו כאן לתת מענה

טיפולים נוספים שעשויים לעניין אותך